Rehabilitacja – List od Kasi

13/03/2012

W Waszych mózgach zakodowany jest wzorzec
Warsztaty rehabilitacji w Wiśle

Witajcie

Nazywam się Katarzyna Kryska-Radochońska i jestem mgr fizjoterapii. Od 5 lat pracuję z osobami dotkniętymi problemem SM. Część z Was miałam okazję poznać w Wiśle na warsztatach ze spastyki, część jest moimi pacjentami. Pracę z Wami traktuję jako wyzwanie, staram się słuchać, obserwować i zrozumieć źródło problemu… Po tych kilku latach wiem jedno, jeżeli w Waszym życiu pojawia się stres, powoduje on pogorszenie kondycji fizycznej. Jeżeli stres i złe emocje zostaną opanowane „pacjenci odżywają”, są zdolni do rzeczy, których wcześniej nie byli w stanie zrobić.

Kiedy dotarłam na stronę Recepta.TV, z zapartym tchem oglądałam filmy, które niosą ze sobą tak pozytywne przesłanie. Poniżej przytaczam fragmenty maila którego napisałam do Grzesia po ich obejrzeniu:
„Musiałam do Ciebie napisać bo bardzo się cieszę, że powstały te filmiki i chciałabym je propagować wśród moich pacjentów. Piszę to, bo chcę żebyś wiedział, że twoja działalność niesie naprawdę niesamowitą energię i wsparcie.”
Jeszcze raz bardzo się cieszę, że powstała ta strona i mam nadzieję, że dzięki niej każdy z Was znajdzie swoją „Receptę na życie”.

Zachęcam Was także do komentarzy oraz sugestii tematów, które można by omówić.

Pozdrawiam Was ciepło,
Kasia

Baska S z Wroclawia Marzec 14, 2012 o 00:54

To były jedyne zajęcia w Wiśle na ,których nie byłam Oberwało mi się i nasłuchałam się ile straciłam Jak zobaczyłam film z Kasia ucieszyłam się bardzo .Myślę nadrobię zaległości ,włączam a tu co 46 sek jedno zdanie .Nie wiem kto o tym decyduje ,ale czemu taki film ma służyć
Pozdrawiam Baska S. z Wroclawia

moderator Marzec 14, 2012 o 13:21

Witaj Basiu.

Sprawdziłem i okazało się, że Twój komentarz, automat zakwalifikował do spamu. Prawdopodobnie serwer z którego wyszedł Twój mail znalazł się na domyślnie zdefiniowanej, tzw. „czarnej liście”. Standardowa konfiguracja jest weryfikowana dopiero podczas użytkowania i nie mamy na to wpływu. W tym momencie odblokowaliśmy go ręcznie i w przyszłości nie powinno być już żadnych przeszkód z komentowaniem. Gdyby komukolwiek taka sytuacja przytrafiła się w przyszłości, proszę o info na maila w dziale kontakt lub skype do moderatora. W ciągu 15 minut wpis powinien zostać opublikowany.
W najbliższych dniach przeniesiemy nasz serwis ze Stanów na serwer europejski, więc będzie już tylko lepiej.

Króciutki fragment materiału wideo, dołączony do listu Kasi jest tzw. „zajawką”, która zabierając użytkownikowi minimum czasu ma dać pogląd na prezentowany temat – w tym przypadku – na osobę.

Ze względu na odmienne formy materiałów audiowizualnych, które będą publikowane, rozważamy podział na następujące formy:

FILMY, WIDEO, PROGRAMY, TRANSMISJE NA ŻYWO, AUDIO, WIDEOBLOGI, DVD.

FILMY – dokumenty filmowe, np. Doświadczenie Boga, Dramaturgia diagnozy, Czym jest medytacja itd. – tworzące całość serii „Recepta na życie”;
WIDEO – materiały reporterskie, również krótkie informacje;
PROGRAMY – aktualne spotkania, dyskusje, rozmowy ukierunkowane na treść, o tematyce która będzie uznana za potrzebną;
TRANSMISJE NA ŻYWO – Programy na żywo w których mogą aktywnie uczestniczyć wszyscy użytkownicy poprzez zadawanie pytań, dyskusje. Z naszej strony emitowany będzie obraz i dźwięk natomiast każdy z użytkowników oglądając program na ekranie komputera, będzie mógł bez ograniczeń aktywnie odnosić się, w formie czatu (pisząc pytanie, które pokaże się przed prowadzącymi) lub głosowo, za pomocą wbudowanego mikrofonu. Wszystko w czasie rzeczywistym, „na żywo”;
WIDEOBLOGI – dynamiczna i konkretna forma komunikacji poszczególnych osób, sam autor mówi o tym o czym wie najlepiej;
AUDIO – audycje ze spotkań zarejestrowane w formie dźwiękowej (format mp3), możliwość odsłuchania w dowolnej chwili z komputera lub pobrania na zewnętrzny odtwarzacz MP3;
DVD – Obraz ISO płyty DVD lub BLURAY, do pobrania i „wypalenia” przez użytkownika na domowym komputerze. Zestawienie najbardziej wartościowych pozycji w formie DVD + MP3 w danym okresie. Zwolennikom standardowej formy filmów, pozwoli obejrzeć materiały filmowe w telewizorze i posłuchać audycji dźwiękowych w odtwarzaczu CD.

Wracając do rehabilitacji, to bardzo cenne byłoby zasugerowanie tematyki, nad którą warto się pochylić przy realizacji przyszłych programów w tym cyklu.

moderator
Zbyszek R.

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis:

Google+